Allergia és életmód

Náthás, vagy allergiás? Nehéz eldönteni!

Az orvosok sem mindig látják a különbséget, hogy a hozzájuk forduló beteg náthás, vagy allergia miatt szenved. De hogy tehetünk különbséget? Sajnos a lázon kívül a legtöbb tünet egyezik. Az a szerencse, hogy a megfázás csak maximum két hétig szokott tartani. Egy orvos kollégám jött be pár hete vörös szemmel, alig szuszogó orral, rekedtes hanggal, pocsék… Tovább »

A vevők nyomozták ki, hogy jelöletlen tej van a kenyérben!

GYAKORI DIÉTAHIBÁK sorozat. 1. rész – amikor a pékség boltjában az eladó csak a jelenlévő vezető és a fogyasztó beszélgetéséből értesült a jelöletlen tejről.  Amikor ételallergia miatt több alapélelmiszer elkerülésére kényszerülünk, akkor legjobb tudásunk szerint igyekszünk tartani a diétát. Alaposan tájékozódunk a számunkra veszélyes allergénekről, a lehetséges forrásairól, hosszasan böngésszük az élelmiszerek címkéit. De mi történik, ha… Tovább »

Ej, ej, rizstej!

Tejallergiásként olykor-olykor növényi tejeket fogyasztunk, ezért érdemes elgondolkodnunk azon, vajon milyen mennyiséget érdemes innunk belőlünk. Egy éve jelent meg, és a napokban újra és újra megosztásra került egy érdekes cikk a http://paleomedicina.com/hu/blog/2016/01/mandulatej-rizstej-gabonatejek-rosszabbak-mint-a-tej oldalon dr. Tóth Csaba tollából, amely cikk látványos fotókkal sugallja, hogy a növényi tejek fogyasztása agyament ötlet. Írásommal árnyalni szeretném a szerző által megfogalmazottakat…. Tovább »

Gluténérzékeny lesz-e a gyerekem?

Az új ajánlás alapján azoknak a gyerekeknek, akiknek van közvetlen rokonságában cöliákiás (lisztérzékeny), a glutént nem korán – 4-6 hónapos korban – érdemes bevezetni, hanem inkább később érdemes, akkor is fokozatosan, kis mennyiségekkel. A glutén korai adása ugyanis nem előzi meg a cökliákia kialakulását. (Itt korábban kifejtettem, ha érdekel, ide kattintva elolvashatod ezt.) Annál, aki… Tovább »

Nagyon furcsa tünetek! Alvajárás allergia miatt? Igen.

Ha ételélallergiáról vagy ételérzékenységről beszélünk, általában a nyilvánvaló fizikai tünetekre gondolunk.  De az ételallergiának, ételintoleranciának, és a kakukktojásnak számító autoimmun jellegű lisztérzékenységnek (cöliákia) is vannak meglehetősen furcsa tünetei. Talán nem is gondolnád, hogy a fizikai problémák mellett akár súlyos pszichiátriai gondokat is okozhat egy rosszul beállított diéta a fenti betegségek esetében. Például a nem cöliákiás… Tovább »

Tisztázzunk valamit! Nem minden ételallergia, ami annak látszik.

Sokan hiszik, hogy ételallergiások, csak a negatív tesztek hazudnak.  Nem feltétlenül a tesztek hazudnak, hanem inkább arról van szó, hogy több típusú érzékenység is létezik. Az öndiagnózis veszélyes, kizárólag megfelelően képzett szakember segítségével állapítsátok meg, hogy mi a probléma. (Gasztroenterológus segíthet, természetgyógyász, VEGA biorezonancia teszt nem!) Most lerántom a leplet az ételallergiához köthető hasonló bajokról!… Tovább »

Ó, bárcsak… Élet ételallergiával

“Játsszuk azt, hogy sütök palacsintát! Tejes-tojásosat!” “Játékból tortát eszek, mogyorósat, mákosat!” “Ki kér tejes fagyit?” Szerepjáték egy három és fél éves gyereknél. De miért hangzik ez nekem szívszaggatóan? A kislányom, ahogy nő, egyre többet álmodozik arról, hogy azt ehessen, mint mások. 3,5 éves, és kezdi érteni, hogy ő más. Éteallergiás, nem is kicsit. Mindig vigyázni kellett,… Tovább »

Így szabadulj meg az allergiás tünetektől, gyógyszerek nélkül!

A legjobb (és gyakran az egyetlen igazi) gyógyszer a megelőzés.  A legfontosabbak, otthonra: 1. Csökkentsd a por, és poratkák mennyiségét otthon! Mosd ki a takarókat, párnákat, ágynemű huzatot 1-2 hetente. A hideg vízben való mosás az atkák allergénjeit kb. 90%-át eltünteti, de az 55-60 fokos vízben való mosás meg is öli az atkákat. 2. A párnákat… Tovább »

Felismered az allergiát gyerekeknél? “A nyelvem kövér lett!”

Felismered az allergiás tüneteket időben? Problémát okozhat a kisgyerekek megértése, hogy miért és mire panaszkodnak. Az allergiás kisgyerekek furcsán viselkedhetnek, és érdekesen fogalmazzák meg a panaszaikat. Ezek a legtipikusabb dolgok, amit tesznek, vagy mondanak, ha valamire allergiásak: A legkisebb gyerekek ételallergia esetén gyakran a kezüket a szájukba veszik, és a nyelvüket kinyújtják, próbálják vakarni. A… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!