Allergia és életmód

Gyermek molekuláris allergiateszt-csomag? Nálunk nem bizonyított!

Befizetsz egy drága molekuláris allergiatesztre, és kiderül, hogy “olcsósítottat” kapsz… A teljesen negatív eredmény gyanús lett. Kontrollt kértem. Spoiler: Jó volt a megérzésem. A labor többször sugallta, hogy teljesen fölösleges aggódnom, ők minőségbiztosítottak, megbízhatóak: “A gyermek panel teszt és a molekuláris allergia teszt különbségét az adja, hogy utóbbi az adott allergén több komponensét is vizsgálja,… Tovább »

A tojásallergiás gyerek sikeres kötelező MMR-oltása csupán 21 lépésben!

Cikkünk röviden összefoglalva: A kötelező MMR oltás tojás- vagy csirkeembriómaradékot tartalmazhat a gyártó által kiállított betegtájékoztató szerint A tojásra vagy csirkére allergiás személyek oltása előtt ezért érdemes orvossal konzultálni az oltás módjáról Az én erősen tojásallergiás, de nem anafilaxiás gyermekemet 21 lépéses folyamat végén sikerült beoltani Mint azt korábbi cikkünkben megírtuk, a kötelezően beadandó MMR oltás… Tovább »

Mit kell tudni az MMR oltásról tojásallergia esetén?

Cikkünk röviden összefoglalva: A tojásallergiások egyik nagy dilemmája, hogy mely védőoltásokat vegyék fel. Ugyanis  a védőoltások egy része tojás- vagy csirkeembriómaradékot tartalmazhat Az MMR oltás esetleges tojástartalmáról egymásnak gyökeresen ellentmondó információk keringenek a köztudatban és az interneten Az MMR oltás 15 hónaposan illetve hatodikos korban esedékes.  (Az idei hatodikosok 2018. szeptemberében vagy októberében kapják)  A… Tovább »

Bár majonézt nem ehetünk/Játszani mi is szeretünk!

Nemrég olvastuk az Index cikkét a majonézen megjelenő innovatív és egyben retró címkékről: http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/04/04/univer/ . Tojásallergia miatt sajnos nem kóstolhatjuk meg a majonézeket, de nem bírtunk ellenállni a kísértésnek, vérszemet kaptunk, és megterveztük az allergia.cafeblog.hu speciális falvédőjét:          A Ti ötleteiteket is izgatottan várjuk!   A további cikkekért kövesd Életmódunk – Egészség, diéta,… Tovább »

Szójaallergia és a lecitin

Ételallergiásként sűrűn böngésszük az élelmiszerek címkéjét. A zsírosabb termékekben gyakran találkozunk a lecitin megnevezéssel,  néha kifejezetten SZÓJALECITIN név alatt. Mi ez a titokzatos összetevő, és a szójaallergiások vajon fogyaszthatják-e?   A cikkünk összefoglalva: A lecitin egy emulgeátor, összetartja a vizes és a zsíros fázist, ezért tipikusan a nagy zsírtartalmú élelmiszerekhez adják. Többféle élelmiszerből is előállíthatják, sok esetben… Tovább »

A legelső kérdés: Kinőheti az allergiát?

A legelső és legfontosabb kérdés, ha ételallergiával diagnosztizálták a gyermekünket: Kinőheti az allergiát? Nem biztos hogy jó hírt hozok, de mindenképpen segítség ezt tudni! Az amerikai ételallergiásoknak szóló szakblogja összefoglalta a legfontosabbakat:  A gyerekek kicsit több, mint negyede —26.6%-a — kinövi az allergiáit átlagosan 5,4 éves korára. A tej, tojás, vagy szójaallergiások növik ki leginkább az… Tovább »

Tojásallergiás, de ehet sült tojást?!

Bizony előfordulhat, hogy a vérteszt, és a bőrteszt is azt mondja, hogy a páciens ételallergiás, viszont az ételektől nincs tünete, vagy csak bizonyos formában tudja fogyasztani. Akkor viszont kár lenne kihagyni az étrendből! Ételallergia esetén a legbiztonságosabb tesztelési módszer a terheléses teszt. Ekkor az allergénből először egy picit adnak a páciensnek, és ha a minimális… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!