Allergia és életmód

A vevők nyomozták ki, hogy jelöletlen tej van a kenyérben!

GYAKORI DIÉTAHIBÁK sorozat. 1. rész – amikor a pékség boltjában az eladó csak a jelenlévő vezető és a fogyasztó beszélgetéséből értesült a jelöletlen tejről.  Amikor ételallergia miatt több alapélelmiszer elkerülésére kényszerülünk, akkor legjobb tudásunk szerint igyekszünk tartani a diétát. Alaposan tájékozódunk a számunkra veszélyes allergénekről, a lehetséges forrásairól, hosszasan böngésszük az élelmiszerek címkéit. De mi történik, ha… Tovább »

Ej, ej, rizstej!

Tejallergiásként olykor-olykor növényi tejeket fogyasztunk, ezért érdemes elgondolkodnunk azon, vajon milyen mennyiséget érdemes innunk belőlünk. Egy éve jelent meg, és a napokban újra és újra megosztásra került egy érdekes cikk a http://paleomedicina.com/hu/blog/2016/01/mandulatej-rizstej-gabonatejek-rosszabbak-mint-a-tej oldalon dr. Tóth Csaba tollából, amely cikk látványos fotókkal sugallja, hogy a növényi tejek fogyasztása agyament ötlet. Írásommal árnyalni szeretném a szerző által megfogalmazottakat…. Tovább »

Hazaküldték az oviból az ételérzékeny gyerekeket?

Ma lehet olyan óvoda, ahol hogy gyerekekre csak pár órán keresztül hajlandóak vigyázni, és ebéd előtt haza kell vinni őket? Hallomásból tudok ilyenről. Talán manapság is van olyan ovi, ahol nem akarják, és nem is tudják megoldani az ételérzékeny gyerekek biztonságos étkeztetését, hiába a kormányzati törvényes kötelezettség. A rendelet ide kattintva olvasható el.  Tehát meghatározták,… Tovább »

Tejmentes finomságok Mikulásra

  Amikor az orvos kimondja az „ítéletet”, hogy allergiásak vagyunk mi magunk vagy gyermekünk, elhatározzuk, hogy mi bezzeg nem törünk össze, és lazán, szuperanya módjára beszerezzük az újfajta élelmiszereket, alapanyagokat. A korábbi receptjeinket átdolgozzuk, tejföl helyett gabonatejszínt, búza helyett gluténmentes lisztkeveréket használunk, kevercselünk nap mint nap. Némi idő után gyakorlatot is szerzünk az új technológiákban…. Tovább »

Biztonságos a diétás közétkeztetés?

  Röviden: Nem garantáltan biztonságos.  A nálunk “hatalmon lévő” közétkeztető cég dietetikusait, valamint független dietetikust is megkérdeztem, majd szülőket is kifaggattam a tapasztalataikról. Legtöbben egyáltalán nem nyugtattak meg. Bár a közétkeztetőnek kötelessége lenne pontos, személyre szabott, biztonságos, változatos, tápláló diétás ételeket kiszállítania, mégis én fogom továbbra is készíteni a lányom ételeit, ragaszkodni fogok ahhoz, hogy… Tovább »

Mi is eszünk fagyit! Kisokos a vásárláshoz

  Itt a nyár! És mi, allergiások is imádjuk a fagyit! Szerencsére a gyártók felfedezték ezt a piaci rést, és számunkra is készítenek jégkrémeket, fagyikat. Alapvetően kétféle csemegével találkozhatunk: utcán/cukrászdában árult tölcséres vagy kelyhes fagylalttal, illetve a boltban, mélyhűtőpultban kínált jégkrémekkel. 1.) Jégkrémek   Ami a jégkrémeket illeti, csakúgy, mint minden más termék esetén, ezeknél is… Tovább »

Hol volt, hol nem volt… mese az allergiáról. Miért nincs ilyen?

Nemrég szembesültem azzal a problémával, hogy ételallergiás gyermekeim társai nemigen értik, mit is jelent az ételallergia. Mivel a gyerekeket mesén keresztül lehet a leghatékonyabb (és legszórakoztatóbb módon) tanítani, nem pedig hegyibeszéddel, ezért utánanéztem, milyen mesék léteznek erről a témáról.     A helyzet Magyarországon   Röviden: magyar mesét e témában nem találtam – csak egy… Tovább »

Bölcsikezdés? Ovikezdés? Az allergiások hogyan esznek majd?

A legtöbb szülő csak az általános dolgok miatt aggódik évkezdéskor – milyen lesz a gondozónéni, óvónéni, a tanárnéni, az új életritmus. Az allergiás, speciális diétás gyerekek szülei extra stresszben élnek, főleg, ha a gyermek először lépi át egy intézmény kapuját. Vajon az ott dolgozók megértik, hogy az allergia / cöliákia / egyéb diétát követelő egészségügyi… Tovább »

Hiperaktivitás, autizmus, fejlődési zavar diétahiba miatt?

Felszívódási zavarok, anyagcsere betegségek a fizikai tünetek mellett okozhatnak neurológiai tüneteket is: akár súlyos fejlődési zavart, értelmi fogyatékosságot is. De ennek a kivizsgálása megfelelő kvalitású szakorvos dolga! A szülő és a család, illetve az intézmény (bölcsőde, óvoda, iskola) is felelős az elrendelt diéta tévesztés nélküli betartásáért, hiszen tévesztés esetén a gyermek fejlődésében visszaesés következhet be…. Tovább »

Ne legyen a gyermeked csúfolódók célpontja!

Te tehetsz ellene, hogy a gyermeked ne legyen célpont, bármiben is különbözik a többiektől! Az önbizalom mindenképpen fontos ahhoz, hogy valaki ne váljon célponttá. Szépségtől, okosságtól, mindentől függetlenül azokat a gyermekeket csúfolják, akiknek túl kevés az önbizalmuk, akik megbántódnak, akikről nem pörög le a bántás.  Külföldön sokat cikkeznek arról, hogy a speciális diétát folytató gyermekeket… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!