Allergia és életmód

Így viheted otthonról az ételt allergiás gyermekednek!

Márpedig a gyermeked viheti otthonról az ételét az óvodába/iskolába! (Köszönet az alul idézett részletes magyarázatért a NÉBIH Jogsegélynek!) A legtöbb intézmény még mind a mai napig azonnal elutasítja a lehetőséget, hogy otthonról vigye be a gyerek az ételt: többek között az igazán veszélyesen allergiás gyermekek otthonról hozott ételeit sem engedik bevinni. Az a kifogás, hogy… Tovább »

Fontos tudnivalók: Allergiáról pedagógusoknak

Egyre több allergiás és ételérzékeny gyermek van, lassan nem lesz olyan osztály vagy óvodai csoport, ahol nincs egy ételérzékeny gyermek sem. A pedagógusoknak meg kell barátkozni a ténnyel, hogy nem csak a gyerekek viselkedését és okosodását kell felügyelniük, hanem az étkezését is. A pedagógusok feladata az is, hogy az ételérzékeny gyermekekre kiemelten vigyázzanak, hiszen akár… Tovább »

A védőnők tévednek a korai gluténbevezetéssel kapcsolatban!

Tévhit, hogy a korán- még szoptatás ideje alatt – bevezetett glutén megelőzi a lisztérzékenység (cöliákia) kialakulását! A védőnők régi kutatásokra alapozott, elavult irányelvek alapján járnak el, amikor szinte kötelezővé teszik, hogy a gyermeknél már 4-6 hónapos korban kezdjük a glutén bevezetését pl. egyéb adalékanyagokat is tartalmazó háztartási keksszel. Mint kiderült, teljesen fölöslegesen. Mindenek előtt hadd… Tovább »

Nyírfapollen vörösriadó! De mi köze van ennek az alma allergiához?

Az OMSZ vörösriadója nyírfapollenre érvényben van. Viszket, ég a szád alma vagy esetleg barack fogyasztása után? Valószínűleg allergiás vagy az egyik legerősebben allergén fa virágporára, a nyírfapollenre. Hamarosan megmondom, mi az összefüggés.   Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint: A nyír pollenkoncentrációja továbbra is országszerte elérheti a magas-nagyon magas szintet, a pollenterhelés átmeneti mérséklődésére majd… Tovább »

Nem eszik a baba? Extrém tanácsokat is kaptam

Veled is történt hasonló? Most elmesélem neked, hogy milyen nagyon furcsa tanácsokat kaptam a “segítőkész” környezetemben arra, hogy mit tehetek, hogy végre elkezdjen enni a babám. Az előző írásomban elmeséltem, hogy mennyire nehéz volt elindulni – a kislányom csak anyatejet akart inni, nem tudta mi az, hogy jóllakni, minden ételt vagy elutasított, vagy allergiás volt… Tovább »

Segítség! Mivel etessem a babám?

A kicsikém baba korában sem volt egyszerű eset. Szoptatás közben is báboznom kellett neki. Ha tudom, nem biztos, hogy kibírom ép ésszel – a hozzátáplálásig körülbelül két éves koráig várnom kellett! Talán pár gondolattal tudok segíteni azokon, akik hasonló cipőben járnak. Mert van kiút. Csak hatalmas türelem és sok-sok idő kell hozzá. Az allergiás gyerekek… Tovább »

A legelső kérdés: Kinőheti az allergiát?

A legelső és legfontosabb kérdés, ha ételallergiával diagnosztizálták a gyermekünket: Kinőheti az allergiát? Nem biztos hogy jó hírt hozok, de mindenképpen segítség ezt tudni! Az amerikai ételallergiásoknak szóló szakblogja összefoglalta a legfontosabbakat:  A gyerekek kicsit több, mint negyede —26.6%-a — kinövi az allergiáit átlagosan 5,4 éves korára. A tej, tojás, vagy szójaallergiások növik ki leginkább az… Tovább »

Nem is drága a mentes diéta! Igaz, kompromisszumokkal.

Rengetegen panaszkodnak, hogy milyen drága a “mentes” diéta, legyen ez tejmentes vagy tojásmentes, gluténmentes, vagy akár vega. Valójában maga a diéta nem is drága, csak a helyettesítő termékek! Amik nem is feltétlenül egészségesek, sőt! Még az “ősidőkben”, vega koromban szét voltam csúszva azon, hogy miért kerülnek olyan sokba a húst helyettesítő termékek, például a szójaparizer, vagy… Tovább »

Tojásallergiásoknak életveszélyes lehet a fürjtojás is!

  Sokan kérdeztétek, hogy tyúktojásallergia esetén fürjtojást szabad-e fogyasztani. Utánanéztünk tehát, mit írnak az internetes források. via GIPHY   Először is tanulmányozzuk át azon madarak rendszertanát, rokonságát, amelyek tojását hazánkban fogyasztani szokás:   A képet a Wikipédia cikkeiben talált információk alapján készítettem: házityúk,  fürj, házilúd,  házikacsa, strucc. A házityúk és a fürj rendszertani rokonsága gyanússá… Tovább »

Vigyázz! A biorezonancia kamu!

Sokan kérdeznek róla, sokan javasolják a biorezonanciát diagnózisra, és kezelésre is. Csak sajnos nem több, mint találgatás, és kamu. Mariska néni a piacon is megtippelhetné, hogy lisztérzékeny vagy, illetve nem bírod a tejet. A biorezonanciás kezeléseknek csupán placebohatása van. A placebohatás persze nagyon jó és létező dolog! Többször írtam már róla, de most csak a lényegre… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!