Még a legkönnyebben elkészíthető húsételeknél is lehet hibázni. Gyorsan, egyszerűen elkészíthető húsételekről írok, hogy a sülted tökéletes legyen!
(Átol Tibor korábbi tippjeit e témában ide kattintva olvashatod.)
Csirkecomb
Csonttal és csont nélkül (csirkecomb filé) szinte ugyanaz elkészíthető belőle frissen sütéssel, mint a csirkemellből, de mivel szaftosabb húsrész, ezért a csonttal, sütőben sütésre is alkalmas. Sokkal kevésbé hajlamos a kiszáradásra. Itt azonban a sülési idő jóval hosszabb lesz, mivel a hús is vastagabb.
A csirkecomb filé, egyébként az egyik személyes kedvencem. Kiklopfolhatjuk, így ugyan úgy kell vele eljárni, mint a felszeletelt csirkemellel.
Rántott csirkemell filé blansírozott mángoldba tekert hagymás rizzsel
Kevésbé gyakorlott háziasszonyoknak is bátran merem ajánlani, mivel ha pár perccel túlsütjük sem válik szárazzá.
A csirkecomb csontos vagy filé formában is alkalmas csirkepörkölthöz és nem utolsó sorban olcsóbb és többrétűbben felhasználható a csirkemellnél.
Miután a csirkecombot kicsontoztuk, a filéket kettévágjuk. Mind a két oldalát megsózzuk, rizslisztben,
majd felvert tojásban és őrölt burgonyapehelyben megforgatjuk. 150°C zsiradékba tesszük és 130-135°C-on 8-10 percig sütjük (a hús méretétől függően), félidőben megforgatva.
A videóban szereplő csirkecomb filé 9 percig sült.
Ha csonttal együtt sütjük a rántott csirkét, akkor takarék lángon (130-135°C) tegyük és a sütési idő akár a duplájára is nőhet, mivel nagyon fontos, hogy a csont mellett is tökéletesen átsüljön a hús.
Rizslisztbe, tojásban és keményítőben bundázott csirkecomb filé édes-savanyú mártásban,pirított szezámmaggal. Köret: zöldséges tészta rizskosárkában
SÉFTIPP:
Én minden esetben saját készítésű kacsa vagy libazsírban sütöm ki.
Libaháj / Kacsaháj sütése = libazsír és TEPERTŐ
1,5 kg liba háj
100 gr vöröshagyma
10 gr fokhagyma
1 csipet só
A hájat megmossuk, kb 2×2 cm-es kockákra vágjuk. Lábasba tesszük és takarék lángon sütjük, a megtisztított és egészben hagyott vöröshagymával és fokhagymával. Mikor a hagymák megpuhultak, kivesszük őket és a hájat ropogósra sütjük.
Akkor van kész, amikor a háj kis töpörtyűkké sült össze, a zsírnak pedig aranysárga színe van, mint a húslevesnek. Levesszük a lángról, és fém szűrő segítségével kiszedjük valammint kinyomkodjuk őket. A zsírt hűlni hagyjuk, majd egy edénybe átszűrjük.
Ha a háj nem elég ropogós, de a zsír már a megfelelő színt elérte, a hájat az előbb leírt módon kiszedjük és forró, száraz serpenyőben folyamatos kevergetés mellett ropogósra pirítjuk.
A sütés eredményeként lesz zsír, amit sütéshez-főzéshez használhatunk, illetve lesz egy jó adag házi készítésű tepertőnk is. 🙂
Házi készítésű libatepertő
Pulykamell
A csirkemellnél jóval nagyobb, kissé tömörebb szerkezetű hús. Elkészítése egy az egyben megegyezik a csirkemellel.
A csirkemellhez hasonlóan nehezen „tolerálja” a konyhatechnológiai hibákat: 1-2 perc túlsütés esetén is már gyorsan kiszárad.
Üdvözlettel: Átol Tibor
A további cikkekért kövesd Allergia Blog Facebook oldalunkat!
Ha van személyes történeted, amit szeretnél megosztani, vagy csak kiírni magadból hogy jobban érezd magad, esetleg tapasztalatokkal, receptekkel segítenél ételallergiás/érzékeny sorstársaidon – várom a leveled az allergia.cafeblog@gmail.com -ra. Akár meg is jelenhet az oldalunkon az írásod!
Köszönettel: Lin, Noiro és Tibor
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: