Allergia és életmód

Allergiás vagy? Hurrá, itt a tél! Ilyenkor mire kell figyelni?

A pollenallergiások részére a tél a legjobb évszak. Télen a pollenallergiások fellélegezhetnek, megszűnik a szemviszketés, tüsszögés, orrfolyás.  Nyáron csukott ablakok mellett, jól kitisztított légkondival lehetett elviselni tünetmentesebben a szezont, elkerülve a fűnyírást, az esti ablaknyitogatást, a romantikus andalgást a parton – vagy mindezt pollenszűrős maszkban feszengve vagy antihisztaminokkal kibekkelve tűrték.  a pollenallergiásoknak most kezdődik az igazi felszabadító szabadságos… Tovább »

Bekerülni egy normális gasztroenterológushoz: kisebb kálvária

A kizárólag szoptatott babámnál kitapasztaltam, hogy milyen ételektől van tünete. Ha én ettem az ételből, ő viszketett, nem evett, rosszul érezte magát. Egy nagy csomó ételtől volt baja, ha ettem: tejtermékek, tojás, olajos magvak, szója. Egy keveset sem ehettem azért, hogy neki ne legyenek tünetei. A család, és a kiterjedt környezetem is elég furcsálkodva tekintett… Tovább »

Allergia – ahogy kezdődött

Mint olyan sok kismama, én is felkészülten vártam az első gyermekemet. Mivel semmit nem tudtam a babákról, nem akartam, hogy kellemetlen meglepetések érjenek, a lehető legtöbbet elolvastam, illetve gyerekkel rendelkező barátnőimet kifaggattam, mi fán terem a baba, hogy kell szoptatni. Egy csomó érdekességet elmeséltek a barátnőim, például azt, hogy az első időkben jó, ha az… Tovább »

Bortól, sajttól fejfájás – Nem mindegy: Ételallergia vagy intolerancia

Nemrég kaptam egy meghívót egy olyan eseményre, ahol megmagyarázzák, miért is fáj a fejünk bor és sajt fogyasztása után: hisztamin intoleranciában szenvedő páciensek részére ajánlottak megoldásokat. A meghívás meglepett, és őszintén – ez előtt még nem hallottam a hisztamin érzékenységről. Ezért utánaolvastam, az előadásra sajnos nem tudtam elmenni. Azon az előadáson a sajtóanyag szerint volt ételkóstoló, bor,… Tovább »

Baj, ha nem eszik a gyerekem?

Az “új vonalba” tartozó felfogás szerint nem baj, ha nem mindig úgy eszik a gyermek, ahogy az elvárt. Ami nyilván érthető is, mi sem vagyunk mindig egyformán éhesek. Főleg, ha betegek vagyunk,  vagy ha előző étkezésnél dugig ettük magunkat valami táplálóval. Nem lenne szabad erőltetni, hogy a gyerekek mindig egyenek, nem lenne szabad standardizálni egy… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!