Allergia és életmód

3D szempilla hosszabbítás – ragasztó allergia

A szempilla hosszabbítás eredménye nagyon látványos, nőies és szép, ha valaki nem allergiás a ragasztó egy összetevőjére sem.

Ha allergiás vagy, először lehet, hogy nem is sejted, mi lehet a gond, ugyanis gyakran hasonló tünetekkel járhat a műszempilla ragasztó allergia, mint a  pollenallergia: “homok” érzés a szemben, viszketés, égés, könnyezés, szem pirossága, gyulladása, vagy a szemhéj beduzzadása.

Súlyosabb allergiás esetben járhat még kellemetlenebb tünetekkel, pl. a ragasztó gyakori összetevője, a latex. A latex allergia akár súlyos reakcióval is járhat: köhögéssel, nehéz légzéssel, és nagyon ritkán anafilaxiás sokkal. A ragasztók egyéb gyakori összetevői is okozhatnak természetesen hasonló allergiás reakciót: formaldehid, akrilátok…

Aki drága eljárással szempilla hosszabbítást csináltat és allergiás, gyakran reménykedik abban, hogy hamarosan maguktól elmúlnak a tünetek, vagy csak egy olyan virág bontotta szirmait, mely pollenjére allergiás. Ki akarna megszabadulni a ragyogó, nyílt tekintettől? (De ha gyulladt az ember szeme? Ki akarná hangsúlyozni a piros, kisírtnak látszó tekintetét?)

A túlérzékenység, allergia kialakulhat akár több évnyi műszempilla használat után is, változatlan ragasztóra. A latex tipikusan olyan allergén, hogy minél többet, gyakrabban érintkeznek vele, annál nagyobb az esélye, hogy allergiás tüneteket váltson ki. (A latexallergia pl. egészségügyi dolgozóknál gyakoribb.)

Ezt kell tenni, ha allergiás vagy a műszempilla ragasztóra:

– Azonnal el kell távolítani a műszempillát, alaposan le kell tisztítani a maradványokat hipoallergén lemosóval, majd tiszta vízzel.

– A gyulladás csökkentésére alkalmazz hűsítő borogatást!

– Antihisztamin szedése (orvossal történt egyeztetés alapján)

Súlyosabb esetben keresd fel az orvosod mielőbb, szükség lehet szemcseppre, egyéb orvosságra is.

Aki tisztában van azzal, hogy mire allergiás, a szempilla hosszabbítás előtt érdeklődjön, hogy milyen ragasztót használ a kozmetikus (Pl. ismert latex allergiánál csak latexmentes ragasztót alkalmazzanak!)

Ettől függetlenül, lehet, hogy érdemes más szem és szempilla kiemelő módszert választani, mert a tartós szempilla hosszabbítás egyéb káros következményekkel is járhat:

– A ragasztók maguk is fertőzöttek lehetnek baktériumokkal vagy gombákkal. Ez kötőhártya vagy akár szaruhártya gyulladást is okozhat, illetve károsíthatja a szempilla hajhagymáit. A tapadás a szempilla sérüléséhez és kihullásához vezethet. Szintén lassítja a szempilla hajhagymák növését, akár teljes, tartós szempillahiány (szempilla kopaszság) is előfordulhat. A műszempillák a baktériumokat és szennyeződéseket összegyűjtik, ez is növeli a fertőzés kockázatát. A szem vakarása, dörzsölése pedig a szempilla letöredezését okozza. Érdemes csak ritka alkalmakkor használni a szempilla hosszabbítást, nem folyamatosan. Inkább jó minőségű, hipoallergén szempilla spirálokat használj hétköznapokra!

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!